Anasayfa
Firmalar
Firma Ekle
İletişim
Yardım
Türkiye
Marmara
İmalatçı
KAANLAR GIDA SAN. VE. TİC. A.Ş.

Kaanlar Gıda Grubu, 1978 yılında kollektif şirket olarak İstanbul/Unkapanı'nda kurulmuştur. Firmanın kurulmasını takip eden yıllarda Tekirdağ-Malkara'daki Çavuşköy Kooperatifine ait günlük 600 litre süt işleyen küçük bir mandıra satın alarak Kaanlar markası ile peynir üretimine başlamıştır.

1995 yılında, Kaanlar Süt ve Gıda yeniden yapılanmaya giderek imalat sektöründe atılım faaliyetlerine devam etmiş ve kısmi olarak kurumsallaşarak limited şirket ünvanına kavuşmuştur. Bununla birlikte pazar payını büyüterek ve aynı zamanda özellikle koyun sütü ağırlıklı çalışmak için Çanakkale/Ayvacık'da kurmuş olduğu süt ürünleri tesisi ile birlikte günlük süt işleme kapasitesini 50 ton/gün'e çıkarmıştır.

Kaanlar Gıda Grubu, büyüme hedefleri arasına Zeytincilik sektörünü alarak, Bursa/Gemlik ve Manisa/Akhisar'da kurmuş olduğu modern tesislerinde üretim, paketleme ve pazarlamaya kadar bütün organizasyonu kurarak, Kaanlar markalı ürünler arasına zeytin ürünlerini de dahil etmiştir.

Kaanlar, Rami Kuru Gıda Sitesi'nde bulunan merkez ofisini, organizasyon şemasının değişmesiyle günün şartlarına uygun olarak modern bir ortama taşıma kararı almış ve 2003 yılında Mega Center Gıda Merkezi'nde bulunan 1200 metrekare kapalı alana sahip modern merkez ofisine taşımıştır.

Kaanlar Gıda Grubu, 2006 yılındaki yapmış olduğu unvan değişikliğiyle anonim şirket statüsüne geçmiş ve 2006 yılı itibari ile günlük süt işleme kapasitesini 300 tona çıkarmıştır. Kapasite artırımı ile birlikte toplamış olduşu sütler için köylerin merkezlerine yatırım yaparak, sütü hijyenik ve soğutulmuş olarak üretime kadar getirmeyi başarmıştır. Ayrıca, AB standartlarına uygun çiftlik projesini geliştirip, Çanakkale/Kumkale'de geniş bir arazi üzerinde süt hayvancılığı çalışmasını 2006 yılının sonunda hayata geçirmiştir.

Kaanlar Gıda Grubu, ihracatta da son 5 yıl içerisinde büyüme göstermiş ve başta Orta Doğu olmak üzere Avrupa, Amerika, Asya ve Avustralya'daki ülkelere hem kendi markası olan Kaanlar adı altındaki ürünlerini hem de Private Label olarak ürettiği ürünlerini ulaştırmaktadır. Kaanlar, bu istikrarıyla Türkiye'deki ilk 500 sanayii kuruluşu arasında uzun süredir yerini almaktadır.
 Firma Logo

KAANLAR GIDA SAN. VE. TİC. A.Ş.
 Yetkili
Ekrem Kaan
 Adresler
E85 Karayolu Üzeri Çavuşköy - Malkara  Tekirdağ
  İletişim Bilgileri
Web
:
Eposta
:
Tel
:
2824270979
Faks
:
2824270981

 Bölgelere göre peynirciler
Bölgelere göre kayıtlı peynircilerin yüzde oranları:
MARMARA   47,8 %
EGE   8,9 %
KARADENİZ   8,9 %
AKDENİZ   12,2 %
İÇ ANADOLU   11,1 %
D.ANADOLU   8.9 %
G.D.ANADOLU   2,2 %

 Güncel Reklamlar


Ürünlerimiz


Beyaz Peynir


Kaşar Peyniri


Mozzarella Peyniri

Diğer Ürünlerimiz
Künefe Peyniri
Çedar Peyniri
Krem Peynir
Ricotta Peyniri
Mascarpone Peyniri
Dil Peyniri
Hellim Peyniri