Anasayfa
Firmalar
Firma Ekle
İletişim
Yardım
Türkiye
Marmara
İmalatçı
SÜTAŞ SÜT ÜRÜNLERİ A.Ş.

Sütaş 1974 yılında Bursa'nın Karacabey ilçesinin Uluabat köyünde kuruldu. Kurulduğu tarihteki günlük süt işleme kapasitesi 5 ton olan Sütaş, bugün Karacabey tesislerinde, günde 1.200, Aksaray tesislerinde, günde 1.300 ton olmak üzere günlük toplam 2.500 ton süt işleme kapasitesine sahip.

Sütaş Grubu bugün artık, süt değer zincirinin her aşamasına hakim olarak, toprakta yeşeren ottan sofralarımıza gelen süt ürünlerine kadar tüm süreci sütün doğasındaki değerleri koruyarak yönetmek, bu mucizevi gıdayı en saf, en doğal haliyle tüketicilere ulaştırmak ilkesiyle hareket eden, organizasyonunu bu vizyona göre geliştiren bir yapıdadır.

Grubumuz, Karacabey ve Aksaray'daki tesislerinde kurulu bulunan damızlık hayvan çiftlikleri, yem fabrikaları ve süt hayvancılığı uygulamalı eğitim merkezleri ile sektörün gelişmesine yönelik faaliyetlerini her geçen gün geliştirerek devam ettiriyor.

Sütaş Grubu, bünyesindeki çiftlikler ile sözleşmeli üreticilerin çiftliklerinden, her gün 81 süt tankeri ile topladığı en kaliteli sütleri, Karacabey ve Aksaray'daki tesislerinde, binlerce süt gönüllüsü çalışanının alınteri ile işliyor; doğal lezzet ilkesiyle ürettiği ürünlerini, 985 araçtan oluşan dağıtım filosu ile yılın her günü 50 bin satış noktasına ulaştırıyor.

Profesyonel pazarlama araştırmaları şirketlerinin verilerine göre SÜTAŞ, ambalajlı günlük pastörize süt, yoğurt, ayran, peynir ve tereyağında Türkiye pazarının lideridir.

Türkiye'nin 82. Büyük Sanayi Kuruluşu
“İstanbul Sanayi Odası'nın “Türkiye’nin İlk 500 Büyük Sanayi Kuruluşu-2008” listesinde Sütaş 82. sırada yer alıyor. Sütaş'ın 2008 yılı net cirosu 572 milyon TL. olarak gerçekleşti.

Sütaş aynı zamanda 2007 yılı için tahakkuk eden 7.165.067,68 TL kurumlar vergisi ile de Bursa'da en çok kurumlar vergisi ödeyen ilk 100 şirket listesinde 5. sırada.
 Firma Logo

SÜTAŞ SÜT ÜRÜNLERİ A.Ş.
 Yetkili
 
 Adresler
Ulubat Köyü, Karacabey Bursa
  İletişim Bilgileri
Web
:
Eposta
:
Tel
:
2246885101
Faks
:
2165765000

 Bölgelere göre peynirciler
Bölgelere göre kayıtlı peynircilerin yüzde oranları:
MARMARA   47,8 %
EGE   8,9 %
KARADENİZ   8,9 %
AKDENİZ   12,2 %
İÇ ANADOLU   11,1 %
D.ANADOLU   8.9 %
G.D.ANADOLU   2,2 %

 Güncel Reklamlar


Ürünlerimiz


Beyaz Peyniri


Kaşar Peyniri


Mihaliç Peyniri

Diğer Ürünlerimiz
Süzme Peynir
Dil Peyniri
Örgü Peyniri
Çerkez Peyniri
Tereyağ
Süt
Yoğurt