Anasayfa
Firmalar
Firma Ekle
İletişim
Yardım
Türkiye
Ege
İmalatçı
AK-DU SÜT ÜRÜNLERİ

AK-DU markasının temelleri 1947 yılında BERGAMA Kozak Yaylasında kurucumuz (dedemiz) Sayın İbrahim DURMAZ tarafından atılmıştır. AK-DU 1947 yılında Kozak Yaylasında süt toplama ve ufak bir mandıra ile çalışmaya başlamıştır. 1956 yılında İbrahim DURMAZ imalathaneyi oğlu Abdülkadir DURMAZ’ devretti. Abdülkadir DURMAZ Kozak Çamavlu köyünden 1974 yılında Mandırayı bugün kurulu bulunduğumuz Kabakum DİKİLİ adresine taşımıştır. Tesisimiz 1974 yılında ilk kurulduğunda günlük 2 Ton / gün kapasite ile kurulmuştur.1990 yılında Abdülkadir DURMAZ’ da tesisi oğlu İbrahim DURMAZ’ devretmiştir. AK-DU günümüzde 3.kuşak tarafından yönetilmektedir.

İbrahim DURMAZ 2006 yılına kadar tesisimizde kapasite arttırıcı yatırımlar neticesinde işletmenin kapasitesini yükseltmiştir.

AK-DU her gün ve mevsimine göre Bergama, Dikili, Kınık, Ayvalık, Aliağa, ilçeleri ve bağlı belde ve köylerden topladığı kaliteli inek, koyun ve keçi sütlerini soğuk zincirde ve yönetmeliklerin uygun gördüğü sağlı klı ve hijyenik ortamlarda fabrikamıza ulaştırmakta, klafikasyon ve pastörizasyon işlemlerinden geçirerek üretime almaktadır. Üretime alı nan sütler HACCP kalite güvencesi altında Klasik İnek Beyaz Peynir, Bergama Tulum Peyniri, Koyun Beyaz Peyniri, Koyun Tulum Peyniri, Kaşar ve Tereyağı olarak üretilmektedir

AK-DU üretimini yaptığı tüm ürünleri ISO 9001–2000 Kalite Yönetimi ve HACCP Gıda Güvenliği Kalite Yönetimi sistemleri ile Tarım ve Köy iş leri Bakanlığınca onaylanan Gıda Sicil ve Üretim Sertifikalarına uygun olarak üretmektedir.

AK-DU MANDRA 2006 yılında AK-DU SÜT ÜRÜNLERİ GIDA TARIM HAYVANCILIK VE TURİZM SANAYİ VE TİCARET LİMİ TED ŞİRKET’İ unvanını alarak üretimine devam etmiştir.

AK-DU ürünlerini sunduğu tüketicilerin, birlikte çalıştığı müstahsilleri ve müşterileri ile birlikte hizmet ve kalitesinden ödün vermeden özünden aldığı güç ve enerji ile doğanın en saf en temiz gıdasını üretmeye nesiller boyunca devam etmektedir.
 Firma Logo

AK-DU SÜT ÜRÜNLERİ
 Yetkili
Saffet Gürbüzbalaban
 Adresler
Kabakum Köyü Çanakkale Yolu Üzeri Dikili İzmir
  İletişim Bilgileri
Web
:
Eposta
:
Tel
:
2326757007
Faks
:
2326757516

 Bölgelere göre peynirciler
Bölgelere göre kayıtlı peynircilerin yüzde oranları:
MARMARA   47,8 %
EGE   8,9 %
KARADENİZ   8,9 %
AKDENİZ   12,2 %
İÇ ANADOLU   11,1 %
D.ANADOLU   8.9 %
G.D.ANADOLU   2,2 %

 Güncel Reklamlar


Ürünlerimiz


Beyaz Peynir


Kaşar Peyniri


Tulum Peyniri

Diğer Ürünlerimiz
Lor Peyniri