Anasayfa
Firmalar
Firma Ekle
İletişim
Yardım
Türkiye
Akdeniz
İmalatçı
MERİT GIDA SÜT ÜRÜN. YEM VE HAY. LTD. ŞTİ

Gıda Mühendisliği eğitimi alan firma kurucularımızdan Zühtü Duran ile İktisat-İşletme eğitimi alan Mustafa Duran sektörde uzun yıllar görev alarak tecrübe ve birikimlerini kendi işletmelerini kurarak daha ileri seviyelere taşıma hırs ve azmi ile bugünün temelini o günlerde atmışlardır.

Kurucularımız yaptıkları araştırmalar sonunda Toros'ların eteğinde ekolojik yapısı, coğrafi iklimi ve potansiyeli ile Mersin ili Mut ilçesini uygun bulmuştur.

Merih Gıda Süt Ürünleri Yem ve Hayvancılık Ltd. Şti. unvanıyla şirketleşip imalat serüvenini 03.01.1998 tarihinde kiralık küçük bir binada 278 kg süt ile başlatmışlardır.

Kalitesi, lezzeti , müşteri ve tedarikçilerinden aldığı destekle kısa sürede günlük üretim 20 ton‘a çıkmıştır.Bu bina artan kapasiteye cevap veremeyince yeni bir fabrikalaşma kararı ile 28.02.2005 tarihinde başlayan fabrika inşaatı kısa sürede tamamlanıp 05.11.2005 tarihinde faaliyete geçirilmiştir.

1500 m2 kapalı kullanım alanı, 50 ton/günlük süt işleme kapasitesi, tamamen hijyenik ve modern teknoloji ile kurulan bu işletme bölgede sektörün kalkınmasına pozitif katkı sağlamıştır.

Kendi alanında en iyisi anlamına gelen ‘merit’ markasıyla kaşar peyniri, beyaz peynir, lor peyniri, yoğurt, tereyağı ve yöreye özgü tulum peyniri üretimiyle hayatın akışına değişkenlik verilmektedir.

Avrupa normlarında modern teknolojisi ile üretim yapan "MERİT SÜT" ISO 9000 kalite yönetim sistemine sahip hijyenik koşullarda tamamen doğal, kaliteli üretim yapmayı kendine ilke olarak kabul etmiştir.Bir aile şirketi olan Merit Süt, sektörde ve kendi alanlarında uzman iki kardeşin yönetiminde başarı grafiğini her geçen gün hızla artırmaktadır.
 Firma Logo

MERİT GIDA SÜT ÜRÜN. YEM VE HAY. LTD. ŞTİ
 Yetkili
Zühtü Duran
 Adresler
Karşıyaka Mah. Pazar Sokak No:50/1 Mut İçel
  İletişim Bilgileri
Web
:
Eposta
:
Tel
:
3247740821
Faks
:
3247740196

 Bölgelere göre peynirciler
Bölgelere göre kayıtlı peynircilerin yüzde oranları:
MARMARA   47,8 %
EGE   8,9 %
KARADENİZ   8,9 %
AKDENİZ   12,2 %
İÇ ANADOLU   11,1 %
D.ANADOLU   8.9 %
G.D.ANADOLU   2,2 %

 Güncel Reklamlar


Ürünlerimiz


Beyaz Peynir


Kaşar Peyniri


Tulum Peyniri

Diğer Ürünlerimiz
Yoğurt
Lor Peyniri
Kaymak