Anasayfa
Firmalar
Firma Ekle
İletişim
Yardım
Türkiye
Marmara
İmalatçı
GÜNEŞ SÜT GIDA SAN ve TİC. LTD. ŞTİ

1964 yılında Aziz Üzeyir GÜNEŞ tarafından Güneş Süt Mamulleri Koll. Şti adı altında Sakarya’da aile şirketi olarak kuruldu. Gıda sanayine yoğurt üreticiliği ile adım atan şirket, 1972 yılından sonra ayran ve kaşar peyniri üreterek varlığını devam ettirdi. İlerleyen yıllarda üretimine sadece kaşar peyniri alanında faaliyet gösterme kararı alındı.

1995 yılında Aziz Üzeyir Bey’in vefatından sonra Güneş Süt Gıda San. Tic. Ltd Şti olarak Muzaffer GÜNEŞ’in yönetiminde yeniden yapılanma sürecine girdi. Bu hareketle birlikte şirket için değişim süreci başlamış oldu. GÜNEŞ olan marka ismi GÜNEŞOĞLU olarak değiştirildi. ‘Kaliteyi, doğallığı ve Lezzeti bir arada bulabileceğiniz bir ürün’ sloganı ile yola çıkan şirket ilk yıllarda günde 5 ton süt işleme kapasitesini, bugünlerde 120-150 tonlara çıkarmayı başarmıştır. 2003 yılında Söğütlü III.Organize sanayi bölgesinde yeni fabrika inşaatına başlamış ve 2006 yılı nisan ayında günlük 300ton/gün kapasiteli yeni fabrikasında üretime geçmiştir.

Yeni üretim tesisi ile ürün çeşitliği artırılmıştır. Fabrikamızda son teknolojiler kullanılarak yoğurt,ayran, beyaz peynir, kaşar peyniri, yöresel peynirler (dil, örgü, Çerkez), mozerella, tereyağı, lor ve krem peynir, krema GÜNEŞOĞLU kalitesi ile üretilmektedir.

GÜNEŞOĞLU kalitesini ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi ve ISO 22000 Gıda Güvenliği Yönetim Sistemi ile tescillemiştir. Şirket, bu belgelerin gerektirdiği sorumlulukların bilinciyle çalışmalarına daha titiz ve ciddiyetle devam etmektedir.

GÜNEŞOĞLU, ürettiği ürünleri Antalya, Gaziantep, Ankara, Adapazarı, İzmit, Gebze, Yalova, Bursa, Düzce, Bolu, Zonguldak, Karabük ve Istanbul gibi büyük şehirlerimizde bayiiler aracılığı ile tüketicilerinin beğenisine sunmaktadır. Şirketimiz bünyesinde kurulan MİLKİMUM marketler zinciri 3 mağazaya ulaşarak ürünlerimizi GÜNEŞOĞLU kalitesiyle değerli müşterilerimize ulaştırmaktadır.

Başta çocuklar olmak üzere, her yaştan insanın vücut için en gerekli maddeleri en fazla miktarda ihtiva eden süt ve süt ürünlerini çokça tüketmesi gerekirken, Türk halkının bu ürünleri tüketim oranı, gelişmiş ülkelerle karşılaştırıldığında, arzu edilen değerlerin ne yazık ki çok altındadır. Bu tüketim oranını, AB ortalamasına yaklaştırma misyonuyla hareket eden GÜNEŞOĞLU bu misyonunu Türk halkına besin değeri en yüksek, tamamen doğal, kesinlikle katkısız, gerçek hijyenik süt ve süt ürünleri sunarak gerçekleştirmeyi hedefliyor.

GÜNEŞOĞLU Ticari, ahlaki ve vicdani kuralları üretim anlayışının değişmez ilkeleri olarak benimsemiş; gücünü bu değerleri içselleştirmiş olan dinamik yönetiminden ve her konuda önünü yarım asrı aşkın tecrübesinden alan kurumsal yapısıyla, büyümesini her geçen gün artırmaktadır.

GÜNEŞOĞLU ’unda üretim süreci,ham madde olarak gelen sütün fabrikaya girmesiyle başlamadığı gibi ürünün satışa hazır hale gelmesiyle de bitmez. GÜNEŞOĞLU geleneksel üretim politikasını, üretim öncesinin ve satış sonrasının bu sürecin içinde olduğunu kabul etmek suretiyle belirlemiştir.

GÜNEŞOĞLU bu anlamda ülkemizin süt ve süt ürünleri sektörünün örnek bir kuruluşu olmak için çalışmaktadır.

 Firma Logo

GÜNEŞ SÜT GIDA SAN ve TİC. LTD. ŞTİ
 Yetkili
 
 Adresler
Değirmencik Köyü Ferizli  Sakarya
  İletişim Bilgileri
Web
:
Eposta
:
Tel
:
2646814619
Faks
:
2646814690

 Bölgelere göre peynirciler
Bölgelere göre kayıtlı peynircilerin yüzde oranları:
MARMARA   47,8 %
EGE   8,9 %
KARADENİZ   8,9 %
AKDENİZ   12,2 %
İÇ ANADOLU   11,1 %
D.ANADOLU   8.9 %
G.D.ANADOLU   2,2 %

 Güncel Reklamlar


Ürünlerimiz


Beyaz Peynir


Kaşar Peyniri


Krem Peynir

Diğer Ürünlerimiz
Dil Peyniri
Lor Peyniri
Örgü Peyniri
Çerkez Peyniri
Tel Peyniri
Tereyağ
Yoğurt Ayran