Anasayfa
Firmalar
Firma Ekle
İletişim
Yardım
Türkiye
Marmara
İmalatçı
TEKSÜT

TEKSÜT 1950 yılında Balıkesir iline bağlı Gönen ilçesinde Recep ARINIK tarafından kurulmuştur. Önceleri sadece beyaz peynir üretimi üzerine kurulmuş olan mandıramız 1990 yılında halen üretim yaptığımız modern tesislerine taşınmıştır.

50 yılı aşan üretim süresince kaliteyi her zaman ilk planda tutan TEKSÜT ürün yelpazesini de geliştirmeyi ihmal etmemiştir. Beyaz peynir ile başlayan serüvenimiz bugün kaşar peyniri, krem peynir, tereyağ, yoğurt, ayran ve yöresel peynirler (Mihaliç, Çeçil, Dil, Çerkez, Otlu,Urfa, Örgü...) gibi farklı çeşit ve gramajlarda birbirinden leziz 64 ürün ile devam etmektedir.

30.000 m2'lik alanda 200 personel ve 80 araçlık filo ile hizmet veren TEKSÜT, yaptığı teknolojik yatırımların da etkisi ile günlük 200 ton sütü, süt mamulü haline getirmektedir.

Lezzetli ürünler üretirken bir yandan da kalite çalışmalarını gittikçe daha titiz bir boyuta taşıyan firma, 1998 yılında ISO 9002 Kalite Güvence Belgesi ve 2005 yılında Tehlike Analizi ve Kritik Kontrol Noktaları (HACCP) sistem belgelerini almaya hak kazanmıştır. Teksüt, yine 2005 yılında, Türkiye’nin 500 büyük sanayi kuruluşu arasında 373’üncü sırada yer almıştır.

TEKSÜT markasının çalışmaları TÜBİTAK tarafından sürekli denetlenmekte ve eğitime tabi tutulmaktadır. Süt alınan tüm bölgelerde süt sağım ekipmanları ile toplanan sütler soğutuculu araçlar ile fabrikaya nakledilerek bakteri üremesinin önüne geçilmektedir. Bu sayede yüksek kalitede lezzetli ürünler elde edilebilmektedir.

Yurtiçi teşkilatlanmasını büyük ölçüde tamamlamış olan TEKSÜT; İstanbul, İzmir, Samsun, Bursa ve Antalya'da merkez depoları oluşturmuştur ve bugün bu depolardan satış noktalarına hizmet vermeye devam etmektedir. İhracat hedefleri doğrultusunda "Türk Malı" ibaresini dünyanın pek çok noktasına taşıyan TEKSÜT, ürünlerini başta ABD ve Kanada olmak üzere Makedonya, Kuveyt, Japonya, Arnavutluk, Lübnan, Özbekistan'a kadar ulaştırmaktadır.

Sağlıklı lezzet ürünlerini, tüm hijyen koşullarını yerine getirerek ve soğuk zincir kırılmadan sofralarınıza taşıyan TEKSÜT, adı ile de tadı ile de tek olmayı başarmaktadır.
 Firma Logo

TEKSÜT
 Yetkili
 
 Adresler
Denizkent Karayolu 3. km (10900) Gönen Balıkesir
  İletişim Bilgileri
Web
:
Eposta
:
Tel
:
2667621232
Faks
:
2667621197

 Bölgelere göre peynirciler
Bölgelere göre kayıtlı peynircilerin yüzde oranları:
MARMARA   47,8 %
EGE   8,9 %
KARADENİZ   8,9 %
AKDENİZ   12,2 %
İÇ ANADOLU   11,1 %
D.ANADOLU   8.9 %
G.D.ANADOLU   2,2 %

 Güncel Reklamlar


Ürünlerimiz


Beyaz Peynir


Kaşar Peyniri


Süzme Peyniri

Diğer Ürünlerimiz
Antep Peyniri
Çeçil Peyniri
Çerkez Peyniri
Krem Peynir
Mihaliç Peyniri
Örgü Peyniri
Urfa Peyniri